Add a Twitter-hezAdd a Facebook-hoz Add a StartlaphozAdd az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Természetes és Organikus?

"Természetes" 

Manapság egyre több embert foglalkoztatnak a testápoló termékekben lévő káros anyagok. Ezért egyre több cég tünteti fel termékein a "természetes", "természetes alapú", "bio" feliratot.

  • De mit jelent ezek esetében a "bio", "természetes" megjelölés?
  • Hogyan tud Ön megbizonyosodni arról, hogy ezek a termékek tényleg azokat az összetevőket tartalmazzák, melyeket feltűntetnek rajtuk?
  • Van-e egyáltalán természetes megfelelője az eddig használt vegyi anyagoknak?

Mit jelent a "természetes" és "organikus (bio/öko)" felirat a termékeken?

Sehol máshol nem használják a "természetes" vagy "organikus (bio/öko)" fogalmakat olyan önkényesen, és sehol máshol nem olyan homályos a jelentésük, mint a kozmetikai iparban. A felhasználó ezeket a fogalmat a "természetből származó"-val, azonosítja. Még ha az eredeti alapanyag természetes eredetű is, bizonyos feldolgozási eljárások oda vezetnek, hogy a jól csengő névvel ellátott végtermék már nem egészséges többé. A laikus ember az ilyen összefüggéseket nem ismeri fel.

TERMÉSZETES


- Mit jelent a Természetes - Ami a természetben létrejön de nem kémiailag előállított.

- Mit jelent a Természetes szó a kozmetikai iparágban? - Az összes alapanyag, amit egy természetes anyagból ki lehet vonni.

Ezért lehet gyakran kémiai összetevőket látni a termékeken feltüntetve, melyeket további információval láttak el, mint: - pl.: kókuszdió olajból nyert, feltételezhetően kémiai anyagokat adnak hozzá. tehát ez az anyag, már nem biztonságos vagy természetes többé. 

ORGANIKUS (BIO/ÖKO)

Organikus (bio/öko) az a mezőgazdasági rendszer, ami csak természetes módszereket és technológiákat használ, egészséges és tápanyag gazdag készítményeket állít elő.
- néhány előállító a biológia kémiai definícióját használja, mint biológiai tartósítószert tüntetik fel a terméken.

A hitelesített organikus termékek előnyei:

  • Az ökológiai kertészetekben megtermelt növé­nyek ásványi anyag, vita­min és tápanyagtartalma sokkal nagyobb, mint más növényeké.
  • Nem tartalmaznak vegyszer- és nehézfém ma­radványokat, tovább elállnak, mert víztartalmuk alacsonyabb, Mindez azért lehetséges, mert a biogaz­dálkodás az egyoldalú tápanyagpótlással és a magas hozamok hajszolásával szem­ben előnyben részesíti a sokoldalú, harmonikus tápanyag - gazdálkodást.
  • A kártevők elleni védekezésben a különböző mesterséges ölőszerek használata helyett a megelőzésre épít.
  • "organikus (bio/öko)" minősítést csak akkor kaphat egy termék, ha a termőföldet, amelyben az alapanya­gokat termesztették soha, nem kezelték vegyszerrel.
  • Abszolút nem tartalmaznak semmiféle szintetikus vagy részben természetes funkcionális összetevőt. Nem tartalmaznak pH szabályozót, színezéket, állományjavítót, felületaktív anyagot vagy tartósítószert. 





Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez