Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Szépséges láb vagy szépséges cipő?


Szépséges láb vagy szépséges cipő? - Mit tehetünk cipő ügyben

Egy ősi kínai mondás arra figyelmeztet, hogy a cipőnk legyen legalább olyan kényelmes, mint az ágyunk. Miért is? Ha jól meggondoljuk jogos az intelem, hiszen fél életünket az ágyunkban töltjük, a másik felét viszont a cipőnkben.  Lássuk, mit tehetünk cipő ügyben.

Egy nő akkor érzi magát igazán vonzónak, gyönyörűnek, ha a ruházatán kívül rendben van a sminkje, a haja és persze a cipője.
Az elegáns mivolt egyik legszembetűnőbb jele pedig nem más, mint a tűsarok. Az pedig, valljuk be, tényleg gyönyörű valóban eleganciát sugároz, de vajon a lábunk is így gondolja. Néha érdemes lenne megkérdezni, különösen akkor, amikor éppen valami szuper divatos, ám abszolút lehetetlen lábtartást követelő, csodacipőbe próbáljuk meg beletuszkolni. Hiába leszünk gyönyörűek, csábítóak, ha közben a lábfájás miatt még a randevútól is elmegy a kedvünk. A jó közérzethez, természetesen, az is szükséges, hogy a lábunk megkapja a megfelelő gondoskodást, törődést. Nem csupán azt értem ezalatt, hogy mossunk lábat rendesen, látogassuk meg a pedikűröst, kenegessük mindenféle jótékony hatású kencével, hanem azt is, hogy a lábunkat mindig megfelelő méretű, minőségű és formájú cipőbe dugjuk bele.



A gond akkor kezdődik, amikor megveszünk valami „lábgyilkos” cipőt, mert mutatós, divatos, extravagáns, csak éppen hordhatatlan.
Aztán egy idő után csodálkozunk, amikor már nem csak a lábunk szára, hanem a lábfejünk is fáj. A divat követése miatt sorozatosan felesleges kínlódásnak tesszük ki a lábunkat és magunkat is. Ha csípő- vagy térdízületi fájdalommal, hátfájással, fejfájással küzdünk, a lehetséges okokat legelőször a cipőnkben keressük: a magas sarkú cipő miatt duplájára nő a talpunkra nehezedő nyomás, amely megváltoztatja az egész test tartását, ez okozhat ilyen jellegű problémákat.
A szűktől viszont megdagadhat a lábunk, sőt tyúkszemek, bütykök és egyéb elváltozások keletkezhetnek rajta. És, ha egyszer egy tyúkszem elkezd fájni…
Sokszor azonban nem a sarok mérete, vagy a cipő formája a baj forrása, hanem az anyaga. A gumi és a műanyag cipőben nem tud a láb „lélegezni”, nem szellőzik, különböző gombák telepedhetnek meg rajta, és okozhatnak kellemetlen érzéseket. A kellemetlenségek sorában az aszfalt, vagy hepehupás földút, macskakő már csak „hab lehet a tortán”. Ha a lábunkat kérdeznénk, milyen anyagú cipőt is szeretne, ordítva kiáltaná a fülünkbe, hogy: Bőrt! Bőrt! Valóban ez lenne a legideálisabb a számára. Ha erre nincs módunk, akkor igyekezzünk olyan anyagot választani, amely porózus, ezáltal lehetővé teszi, hogy a lábunk kellő mértékben levegőzzön. Manapság az üzletek már tele vannak, nem bőr, de legalábbis „lábbarát” anyagból készült cipőkkel.

A bajokat tetőzheti, ha valaki, a munkája miatt egészálló nap talpal, álló vagy éppen ülő munkát végez. Ezek ellen az egyik leghatásosabb gyógymód a mindennapos testmozgás. A biciklizés, a tenisz, a tollaslabda, a tánc, mind jó, hiszen alaposan megdolgoztatják a lábakat. Az úszás az egész testet karbantartja, a hideg hatására pedig frissebb lesz a vérkeringés. Ha egyikre sem tudunk időt szánni, legalább egy délutáni vagy esti hideg lábfürdőt iktassunk be. Csodát tehet a lábunknak, sőt a lelkünknek is. Amikor egy-egy cipőt kiválasztunk, alaposan gondoljuk végig, mikor vesszük azt fel, milyen alkalmakkor és hová. Ha a munkahely jellege lehetővé teszi, akkor célszerű kényelemes, a láb formájához maximálisan illeszkedő, a lábat legalább három ponton tartó cipőt, papucsot húzni. Ha nincs meg a támaszkodási pont, a lábboltozat süllyedésnek indul, a cipő egyre jobban nyom, kialakul egyfajta vérkeringési zavar. Jobb azt megelőzni…
Az emberek többsége úgy gondolja, a láb szarusodása, a bőrkeményedések kialakulása természetes folyamat. Csak ápolni kell és kész. Nem egészen így van, hiszen ez csak addig nem jelent gondot a bőrkeményedés, amíg el nem kezd fájni a járás. És akkor megint ott tartunk, hogy rossz cipőt vettünk…
Tehát a lábbeli szépségén túl vásárláskor érdemes figyelni és áldozni a kényelmességére is. Az egészséges és szép láb, a női vonzerő egyik fontos eleme, ezért óvni kell minden veszélytől. Többek között a vénás megbetegedésektől is, amely − az elemzések szerint −minden huszadik nőt érint. És akkor még nem is említettük, milyen terheket ró a lábra a túlsúly.



Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez