Add a Twitter-hezAdd a Facebook-hoz Add a StartlaphozAdd az iWiW-hez Add a Google Reader-hez

Fehérjét rosttal

Megfelelő rostmennyiséggelkombinálva hozzájuttathatjuk szervezetünket a fontos tápanyagokhoz, feltöltődünk energiával, és az étvágy is nagymértékben csökken. Szabályozza az emésztést, a vér koleszterinszintjét, illetve a vércukorszintet, így egész napra biztosítja az energia megfelelő adagolását.
Minden étkezéshez válasszunk egy fehérjében gazdag ételt – aminek azonban alacsony a zsír- és koleszterintartalma –, illetve legalább két rostban gazdag ételt. Például: zsírszegény joghurtot, a halat, a sovány csirkét és a növényi magvakat barnarizzsel, friss gyümölccsel és zöldséggel kombinálva.

Zöldüljünk!
A sötétzöld leveles zöldségek egészségesek, kalóriaszegények, tele vannak a rák megelőzésében fontos szerepet játszó antioxidánsokkal, béta-karotinnal, luteinnel, emellett védik a szemet, a szívet és az érrendszert, és nagy mennyiségű rostot, A-vitamint, C-vitamint és káliumot is tartalmaznak.

Hetente együnk legalább három csészényi spenótot, brokkolit, kelbimbót, szendvicsedre pedig mindig tegyünk egy salátalevelet. A fogyaszthatjuk főzelék vagy leves formájában, de tészták vagy a pizza feltétjeként is használható.

A bab
A bab ugyanis gazdag fehérjében és szénhidrátban, ugyanakkor nagyon sok rost található benne. Ezáltal szabályozza a koleszterinszintet, és szintén nagyon hatásos a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében.
Készíthetünk belőle pürét, amit hozzáadható a tésztaszószokhoz, levesekhez, de az egészben hagyott bab kiváló a zöldsalátákba és a húsos ételekhez is.
Fogyasszuk legalább heti egyszer.

Hal - hosszú élet
A halak kis kalóriát tartalmaznak, magas minőségű fehérjét, ásványi anyagokat és rengeteg vitamint. A hal az egyik legfőbb forrása az Omega3 zsírsavaknak, ami a rák, a szembetegségek, a cukorbetegség és az Alzheimer-kór megelőzésének egyik legfontosabb eszköze.
Hetente három húsos étkezést cseréljünk le halasra. Grillezzük vagy pároljuk, de konzerv formájában salátákba és szendvicsekre is tehetjük.

Kálium pótlás
Elengedhetetlen a szervezet vízháztartásának megfelelő működéséhez, a kálium és a só egyensúly.
A kálium olyan ételekben található meg, melyek egyébként is nagyon hasznosak együnk minden nap legalább fél csészényi zöld leveles zöldséget és gyümölcsöt, barackot, paradicsomszószt, édesburgonyát, szójababot, pisztáciát, mogyorót vagy zsírszegény tejtermékeket.

Mozgás!
Természetesen nem hiányozhat a mindennapi testmozgás, a sport. Lehet ez rendszeres testedzés, de egy jó bringa túra, vagy egy kiadós séta.
A mozgás - az oxigénfelvevő képesség javítása útján - jótékony hatással van az idegrendszerre, az agyi kapacitásra és a szervezet egészének állapotára is.


Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Startlaphoz Add az iWiW-hez Add a Google Reader-hez